Sobota, 27 kwietnia 2024 r.
Gala sportu
10.06.2013 r.

film ⇒ pokaż (źródło: telewizjaleszno.pl)

Już po raz kolejny 10 czerwca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie odbyła się „Gala sportu”. Jest to czas na podsumowania rywalizacji sportowej międzyklasowej oraz międzyszkolnej. Przedstawienie społeczności szkolnej osiągnięć sportowych uczniów naszej szkoły oraz zorganizowanych imprez sportowych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Jest to okazja wyróżnić uczniów, którzy osiągali w roku szkolnym 2012/2013 wysokie wyniki oraz godnie reprezentowali szkołę i Uczniowski Klub Sportowy „Junior” na zawodach, turniejach, imprezach sportowych.
Miłosz Sibilski podsumował rozgrywki międzyklasowe dziewcząt w unihokeju. Szkolna liga unihokeja dziewcząt odbyła się w okresie jesienno-zimowym. Została zorganizowana przez UKS „Junior”. Do rywalizacji przystąpiło 9 klas. Dziewczęta walczyły o punkty systemem „każdy z każdym”. Swoje trzecie turniejowe zwycięstwo odniosła klasa III lo potwierdzając tym samym dominację w tej dyscyplinie sportu w ciągu swojego pobytu w ZSP Nietążkowo. Podobnie jak w ubiegłym roku dziewczęta tej klasy nie straciły żadnego punktu meczowego pewnie zwyciężając 8 spotkań. W skład zwycięskiej drużyny wchodziły:
Magdalena Mądra – tracąc tylko 2 bramki okazała się najlepszym bramkarzem turnieju, Laura Cybulska – najlepszy strzelec turnieju, na swoim koncie zanotowała 28 bramek, Natalia Stróżyńska – najlepsza zawodniczka turnieju, Michalina Pieśniak, Angelika Dolczewska.
Drugie miejsce zajęła klasa II los w składzie: Martyna Jaśkowiak, Eliza Ruskowiak, Magdalena Bocian, Klaudia Bonkowska, Marta Kowalska.
Trzeci stopień podium przypadł klasie III tż w składzie: Małgorzata Hofman, Ilona Jaszkiewicz, Monika Heese, Adrianna Kośmider, Klaudia Hombesz, Arleta Majer.
Hubert Krause podsumował ligę dziewcząt w piłce siatkowej.
Do rozgrywek zgłosiło się 10 żeńskich zespołów. Zespoły podzielono na dwie grupy. Zwycięskie drużyny w grupach walczyły o miejsce pierwsze. Zespoły, które zajęły miejsce drugie w swojej grupie walczyły o miejsce trzecie itd. Pierwsze miejsce w lidze zajęła klasa I taż nie dając szans dziewczyną ze starszych klas. Miejsce II przypadło klasie II los. Miejsce III zajęła klasa II thi. Najlepszą zawodniczką „Szkolnej Ligi Siatkówki Dziewcząt” została Elwira Juja. Najlepiej atakującą zawodniczką została Lidia Maćkowiak. Jarosław Pietrowski podsumował szkolną ligę w piłce halowej chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 14 zespołów. Rozgrywki przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Ze względu na dużą liczbę meczy rozgrywki rozpoczęły się w październiku, a zakończyły w marcu. Najlepszym zespołem okazał się zespół klasy II los. Wygrywając 11 meczy, jeden remisując i jeden przegrywając. Drugie miejsce zdobył zespół klasy III lo. Trzecie miejsce zdobyła klasa II tr/tż. Najskuteczniejszym strzelcem w lidze okazał się Michał Marciniak z klasy II los. Zdobył 18 bramek. Najlepszym zawodnikiem rozgrywek, został Eryk Poniży z klasy I lo. Najlepszym bramkarzem okazał się Adrian Kozłowski z klasy II zb. Podczas rozgrywek prowadzono klasyfikację zespołu, który najmniej faulował. Puchar „fair play” Szkolnej Ligi w Piłce Halowej otrzymała klasa I thi. Sześć najlepszych zespołów z ligi rywalizowało w rozgrywkach piłki nożnej „Orlik 2013”. Rozgrywki odbyły się w formie turnieju jednodniowego na boisku „Orlik” w Śmiglu w dniu 22 kwietnia 2013 r. System rozgrywek „każdy z każdym”. Zwycięskim zespołem okazał się ponownie tak jak w piłce halowej zespół klasy II los. Miejsce drugie zajął zespół klasy II zb, a trzecie miejsce zajął zespół klasy I lo. Najlepszym strzelcem ponownie okazał się Michał Marciniak. Wszystkie zespoły biorące udział w rozgrywkach, lidze unihokeja, lidze piłki siatkowej, lidze piłki halowej otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zespoły, które zajęły miejsca od I do III otrzymały puchary. Zawodnicy najlepszych zespołów otrzymali złote medale. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, statuetki. Po raz pierwszy wybrano najlepszego sportowca szkoły. Został nim lekkoatleta Marcin Smolarek z klasy II los. Wielokrotny medalista finałów wojewódzkich oraz rekordzista szkolny na 400 m. Jarosław Pietrowski przedstawił osiągnięcia uczniów działających w sekcji kolarskiej.

Natalia Przybylak – głównie kolarstwo szosowe. Osiągnięcia: VIII Leszczyńskim Maratonie Rowerowym I m., VII Trzebnicki Maraton Rowerowy „Żądło Szrenicy” I m. (27.04.2013 r.), Puchar Polski Maraton Górski w Radkowie I m.(11.05.2013 r.), X Gryficki Maraton Rowerowy w Niechorzu (1.06.2013 r.) I m., III Supermaraton Jastrzębi Łask IV m. (9.06.2013 r.). W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie szosowym zajmuje I miejsce.

Filip Wojciechowski – MTB. Osiągnięcia: Leszczyńska Liga Rowerowa MTB w Trzebani III m., VIII Leszczyńskim Maratonie Rowerowym IV m., IV Maraton MTB o Puchar LUKS „Orzeł” Lipno III m., MTB Kaczmarek w Olejnicy XIV m. W klasyfikacji generalnej Leszczyńskiej Ligi Rowerowej zajmuje I miejsce.

Jakub Piotrowski – MTB. Osiągnięcia: Leszczyńska Liga Rowerowa MTB w Trzebani IV m., VIII Leszczyńskim Maratonie Rowerowym VII m., IV Maraton MTB o Puchar LUKS „Orzeł” Lipno V m., MTB Kaczmarek w Olejnicy XVIII m. W klasyfikacji generalnej Leszczyńskiej Ligi Rowerowej zajmuje II miejsce.

Łukasz Taciak – MTB. Osiągnięcia: Leszczyńska Liga Rowerowa MTB w Trzebani V m., IV Maraton MTB o Puchar LUKS „Orzeł” Lipno IX m., MTB Kaczmarek w Olejnicy XXIII m. W klasyfikacji generalnej Leszczyńskiej Ligi Rowerowej zajmuje VI miejsce.

solidarni-z-ukrainą
e-dziennik   „Czas zawodowców BIS|- zawodowa Wielkopolska”|Patronat Politechniki<br />Poznańskiej